Amphenol Commercial Products FCC17C37PN2D0
FCC17C37PN2D0 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17C37PN2D0
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
FCC17C37PN2D0.pdf
Availability of FCC17C37PN2D0
QUANTITY
FCC17C37PN2D0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17C37PN2D0
Internal Part NumberEIS-FCC17C37PN2D0
Industrial Solutions
3D ModelFCC17C37PN2x0.igsFCC17C37PN2x0.stp
Standard Package60
SeriesFCC17
PackagingBulk
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesFilter, Grounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17C37PN2D0
Related LinksFCC17C, FCC17C37PN2D0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17C37PN2D0 Details Description
Related parts for FCC17C37PN2D0
RES ARRAY 9 RES 2K OHM 10SIP datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 16POS 0.156 datasheet.pdf
IC 2-1 QUAD SELECT/MUX 16-TSSOP datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 8-SOIC datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 1.5UH SMD datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 11.77"L X 9.9"W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TV 10C 10#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
100UF 6,3V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf