Amphenol Commercial Products FCE17A15PA2E0
FCE17A15PA2E0 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15PA2E0
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17A15PA2E0.pdf
Availability of FCE17A15PA2E0
QUANTITY
FCE17A15PA2E0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15PA2E0
Internal Part NumberEIS-FCE17A15PA2E0
Industrial Solutions
3D ModelFCE17A15PA2x0.igsFCE17A15PA2x0.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter, Grounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15PA2E0
Related LinksFCE17A, FCE17A15PA2E0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15PA2E0 Details Description
Related parts for FCE17A15PA2E0
RES SMD 100K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CARDEDGE 70POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
IC FLASH 512KBIT 120NS 32DIP datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS .100 VERT T/H datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 30 TYPED 25POS datasheet.pdf
IC CLOCK PCIE GEN2 48QFN datasheet.pdf
TRIMMER datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 21POS 0.30MM R/A datasheet.pdf