Amphenol Commercial Products FCE17A15PA640
FCE17A15PA640 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15PA640
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17A15PA640.pdf
Availability of FCE17A15PA640
QUANTITY
FCE17A15PA640 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15PA640
Internal Part NumberEIS-FCE17A15PA640
Industrial Solutions
3D ModelFCE17A15PA6x0.igsFCE17A15PA6x0.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (M3)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter, Grounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15PA640
Related LinksFCE17A, FCE17A15PA640 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15PA640 Details Description
Related parts for FCE17A15PA640
RES SMD 31.6K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FUSE 125A 150V NON STD FAST datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 8POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HDM SPA 9EAPR180F G datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.55A 8SOP datasheet.pdf