Amphenol Commercial Products FCE17A15PC4D0
FCE17A15PC4D0 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15PC4D0
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17A15PC4D0.pdf
Availability of FCE17A15PC4D0
QUANTITY
FCE17A15PC4D0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15PC4D0
Internal Part NumberEIS-FCE17A15PC4D0
Industrial Solutions
3D ModelFCE17A15PC4x0.igsFCE17A15PC4x0.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15PC4D0
Related LinksFCE17A, FCE17A15PC4D0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15PC4D0 Details Description
Related parts for FCE17A15PC4D0
RES 280 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC-DC 120W 48VIN 1.5V SMD datasheet.pdf
Connector Header 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TRANS NPN 500V 3A TO-225 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf