Amphenol Commercial Products FCE17A15PM480
FCE17A15PM480 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15PM480
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
FCE17A15PM480.pdf
Availability of FCE17A15PM480
QUANTITY
FCE17A15PM480 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15PM480
Internal Part NumberEIS-FCE17A15PM480
Industrial Solutions
3D ModelFCE17A15PM4x0.igsFCE17A15PM4x0.stp
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureBoard Side (4-40)
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15PM480
Related LinksFCE17A, FCE17A15PM480 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15PM480 Details Description
Related parts for FCE17A15PM480
JUMPER-H1507TR/A3048V/H1505TR 2" datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 3.96MM VERT TIN datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 11POS datasheet.pdf
DISPLAY OLED 128X48 1.1" WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS BOX MT PINS datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 50V R2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 45.3 OHM 1% 10W datasheet.pdf