Amphenol Commercial Products FCE17A15SA4D0
FCE17A15SA4D0 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15SA4D0
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17A15SA4D0.pdf
Availability of FCE17A15SA4D0
QUANTITY
FCE17A15SA4D0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15SA4D0
Internal Part NumberEIS-FCE17A15SA4D0
Industrial Solutions
3D ModelFCE17A15SA4x0.igsFCE17A15SA4x0.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15SA4D0
Related LinksFCE17A, FCE17A15SA4D0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15SA4D0 Details Description
Related parts for FCE17A15SA4D0
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO204AC datasheet.pdf
CONN RECEPT 41POS 1MM SMD TIN datasheet.pdf
IC MIXER 500MHZ DWN CONV 20PLCC datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 6.34 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 20.552 OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 400MHZ 6-CLCC datasheet.pdf