Amphenol Commercial Products FCE17A15SB24B
FCE17A15SB24B picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15SB24B
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17A15SB24B.pdf
Availability of FCE17A15SB24B
QUANTITY
FCE17A15SB24B Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15SB24B
Internal Part NumberEIS-FCE17A15SB24B
Industrial Solutions
3D ModelFCE17A15SB2xB.igsFCE17A15SB2xB.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesFilter, Mounting Brackets
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15SB24B
Related LinksFCE17A, FCE17A15SB24B Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15SB24B Details Description
Related parts for FCE17A15SB24B
FACEPLATE 1 GANG GRAY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 24VC LLP753B datasheet.pdf
OSC MEMS 11.0592MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 15POS datasheet.pdf
RES 11.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
2.4GHZ CERAMIC CHIP ANTENNA datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf