Amphenol Commercial Products FCE17A15SB610
FCE17A15SB610 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15SB610
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17A15SB610.pdf
Availability of FCE17A15SB610
QUANTITY
FCE17A15SB610 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15SB610
Internal Part NumberEIS-FCE17A15SB610
Industrial Solutions
3D ModelFCE17A15SB6x0.igsFCE17A15SB6x0.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (M3)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15SB610
Related LinksFCE17A, FCE17A15SB610 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15SB610 Details Description
Related parts for FCE17A15SB610
TRANS 2PNP 50V 0.1A MINI6 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISR 3.08V 9MICROSMD datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SSOP datasheet.pdf
MICRSCPE W/USB 2.0MPIXEL CAMERA datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 1A TO220-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
WIRING TROUGH STL 2.5X2.5X24" GR datasheet.pdf
TOOL CRIMP 0.5MM NON-INSUL TERM datasheet.pdf
RES 33 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 1MHZ 8SOP datasheet.pdf