Amphenol Commercial Products FCE17A15SC28B
FCE17A15SC28B picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15SC28B
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17A15SC28B.pdf
Availability of FCE17A15SC28B
QUANTITY
FCE17A15SC28B Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15SC28B
Internal Part NumberEIS-FCE17A15SC28B
Industrial Solutions
3D ModelFCE17A15SC2xB.igsFCE17A15SC2xB.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesFilter, Mounting Brackets
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15SC28B
Related LinksFCE17A, FCE17A15SC28B Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15SC28B Details Description
Related parts for FCE17A15SC28B
DIODE ARRAY SCHOTTKY 50V MINI4 datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 256X9 15NS 32-TQFP datasheet.pdf
REPLACEMENT POD datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 15W 1% TO126 datasheet.pdf
MICRO 100 F 36" YEL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 91PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 17POS INLINE PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf