Amphenol Commercial Products FCE17A15SM4E0
FCE17A15SM4E0 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15SM4E0
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
FCE17A15SM4E0.pdf
Availability of FCE17A15SM4E0
QUANTITY
FCE17A15SM4E0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15SM4E0
Internal Part NumberEIS-FCE17A15SM4E0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilter D-Sub
Industrial Solutions
3D ModelFCE17A15SM4x0.igsFCE17A15SM4x0.stp
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder Cup
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15SM4E0
Related LinksFCE17A, FCE17A15SM4E0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15SM4E0 Details Description
Related parts for FCE17A15SM4E0
IC REG CTRLR FLYBK ISO CM 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV NP0 1825 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLK GROUND 8-22AWG 8MM datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 250V X7R 0805 datasheet.pdf
POT 250K OHM 1/10W CARBON LOG datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 446MA 610 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 520UF 20% 80V SMD datasheet.pdf