Amphenol Commercial Products FCE17A15SM610
FCE17A15SM610 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15SM610
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
FCE17A15SM610.pdf
Availability of FCE17A15SM610
QUANTITY
FCE17A15SM610 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15SM610
Internal Part NumberEIS-FCE17A15SM610
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilter D-Sub
Industrial Solutions
3D ModelFCE17A15SM6x0.igsFCE17A15SM6x0.stp
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureBoard Side (M3)
TerminationSolder Cup
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15SM610
Related LinksFCE17A, FCE17A15SM610 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15SM610 Details Description
Related parts for FCE17A15SM610
IC CTLR HOTSWAP HV AUTO 8SOIC datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND 0.050 MULTI 100' datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST QD 14SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A MPG06 datasheet.pdf
CONT PIN CRMP 12-14AWG SZ 12 PWR datasheet.pdf
VARISTOR 22V 2KA DISC 14MM datasheet.pdf