Amphenol Commercial Products FCE17B25PC2E0
FCE17B25PC2E0 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17B25PC2E0
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17B25PC2E0.pdf
Availability of FCE17B25PC2E0
QUANTITY
FCE17B25PC2E0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17B25PC2E0
Internal Part NumberEIS-FCE17B25PC2E0
Industrial Solutions
3D ModelFCE17B25PC2x0.igsFCE17B25PC2x0.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter, Grounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17B25PC2E0
Related LinksFCE17B, FCE17B25PC2E0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17B25PC2E0 Details Description
Related parts for FCE17B25PC2E0
RES SMD 107 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
RESONATOR CER 25.00MHZ W/CAP SMD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.25A 250VAC 3AB datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FUSE AUTO 40A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
SLDV-THR 5.00/18/180GLF 3.2BK datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
LED ZENIGATA datasheet.pdf
RES CHAS MNT 30K OHM 5% 25W datasheet.pdf