Amphenol Commercial Products FCE17B25PE2D0
FCE17B25PE2D0 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17B25PE2D0
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
FCE17B25PE2D0.pdf
Availability of FCE17B25PE2D0
QUANTITY
FCE17B25PE2D0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17B25PE2D0
Internal Part NumberEIS-FCE17B25PE2D0
Industrial Solutions
3D ModelFCE17B25PE2x0.igsFCE17B25PE2x0.stp
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17B25PE2D0
Related LinksFCE17B, FCE17B25PE2D0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17B25PE2D0 Details Description
Related parts for FCE17B25PE2D0
POT 25K OHM 1/3W CARBON LINEAR datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.15A SOT353 datasheet.pdf
RES SMD 4.64KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 1.87M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
RES SMD 69.8KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
RES 10 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf