Amphenol Commercial Products FCE17B25SA61B
FCE17B25SA61B picture photo
Mfg. Part Number
FCE17B25SA61B
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17B25SA61B.pdf
Availability of FCE17B25SA61B
QUANTITY
FCE17B25SA61B Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17B25SA61B
Internal Part NumberEIS-FCE17B25SA61B
Industrial Solutions
3D ModelFCE17B25SA6xB.igsFCE17B25SA6xB.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (M3)
TerminationSolder
FeaturesFilter, Mounting Brackets
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17B25SA61B
Related LinksFCE17B, FCE17B25SA61B Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17B25SA61B Details Description
Related parts for FCE17B25SA61B
CAP CER 4700PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC NOVALITHIC 1/2 BRIDGE TO263-7 datasheet.pdf
TAPE VINYL FOAM 1/2" X 5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 46 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 420 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf