Amphenol Commercial Products FCE17B25SB21B
FCE17B25SB21B picture photo
Mfg. Part Number
FCE17B25SB21B
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17B25SB21B.pdf
Availability of FCE17B25SB21B
QUANTITY
FCE17B25SB21B Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17B25SB21B
Internal Part NumberEIS-FCE17B25SB21B
Industrial Solutions
3D ModelFCE17B25SB2xB.igsFCE17B25SB2xB.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesFilter, Mounting Brackets
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17B25SB21B
Related LinksFCE17B, FCE17B25SB21B Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17B25SB21B Details Description
Related parts for FCE17B25SB21B
BATTERY PACK NIMH 12V 1150 MAH datasheet.pdf
ROUND STANDOFF 1/4-20 NYLON 2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
ENCODER 2CH 256CPR 6MM PNL MT datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 50V 10% 1206 datasheet.pdf
RES 680K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 600MC 5.1NS 256BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
TFT XGA INDOOR DUAL ETHERNET datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A datasheet.pdf