Amphenol Commercial Products FCE17B25SC450
FCE17B25SC450 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17B25SC450
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17B25SC450.pdf
Availability of FCE17B25SC450
QUANTITY
FCE17B25SC450 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17B25SC450
Internal Part NumberEIS-FCE17B25SC450
Industrial Solutions
3D ModelFCE17B25SC4x0.igsFCE17B25SC4x0.stp
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17B25SC450
Related LinksFCE17B, FCE17B25SC450 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17B25SC450 Details Description
Related parts for FCE17B25SC450
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .156 R/A 24POS datasheet.pdf
RES 200 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 63MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
HEATSHK 19.05MM ID 50MM PRESCORE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
RES 24.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 43NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf