Amphenol Commercial Products FCE17B25SM610
FCE17B25SM610 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17B25SM610
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
FCE17B25SM610.pdf
Availability of FCE17B25SM610
QUANTITY
FCE17B25SM610 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17B25SM610
Internal Part NumberEIS-FCE17B25SM610
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilter D-Sub
Industrial Solutions
3D ModelFCE17B25SM6x0.igsFCE17B25SM6x0.stp
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (M3)
TerminationSolder Cup
FeaturesFilter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17B25SM610
Related LinksFCE17B, FCE17B25SM610 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17B25SM610 Details Description
Related parts for FCE17B25SM610
IC AMP VIDEO W/FILTER 16-TQFN datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4.5A 28 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS SMT GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A 8-HTSOP-J datasheet.pdf