Amphenol Commercial Products FCE17C37PA6D0
FCE17C37PA6D0 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17C37PA6D0
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17C37PA6D0.pdf
Availability of FCE17C37PA6D0
QUANTITY
FCE17C37PA6D0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17C37PA6D0
Internal Part NumberEIS-FCE17C37PA6D0
Industrial Solutions
3D ModelFCE17C37PA6x0.igsFCE17C37PA6x0.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (M3)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter, Grounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17C37PA6D0
Related LinksFCE17C, FCE17C37PA6D0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17C37PA6D0 Details Description
Related parts for FCE17C37PA6D0
CONN STACKER 22POS 0.100" T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS .100 SGL STR SMD datasheet.pdf
CA 2.0MM OFNR 50/125,LC SEC RED datasheet.pdf