Amphenol Commercial Products FCE17C37SB25B
FCE17C37SB25B picture photo
Mfg. Part Number
FCE17C37SB25B
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17C37SB25B.pdf
Availability of FCE17C37SB25B
QUANTITY
FCE17C37SB25B Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17C37SB25B
Internal Part NumberEIS-FCE17C37SB25B
Industrial Solutions
3D ModelFCE17C37SB2xB.igsFCE17C37SB2xB.stp
Standard Package60
SeriesFCE17
PackagingBulk
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesFilter, Mounting Brackets
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17C37SB25B
Related LinksFCE17C, FCE17C37SB25B Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17C37SB25B Details Description
Related parts for FCE17C37SB25B
CORD PATCH BANANA PLUG 72" WHITE datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .229M 8POS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP AB, AFS S4, datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf