Amphenol Commercial Products FCE17C37SE200
FCE17C37SE200 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17C37SE200
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
FCE17C37SE200.pdf
Availability of FCE17C37SE200
QUANTITY
FCE17C37SE200 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17C37SE200
Internal Part NumberEIS-FCE17C37SE200
Industrial Solutions
3D ModelFCE17C37SE2x0.igsFCE17C37SE2x0.stp
Standard Package50
SeriesFCE17
PackagingTray
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesFilter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17C37SE200
Related LinksFCE17C, FCE17C37SE200 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17C37SE200 Details Description
Related parts for FCE17C37SE200
IC OPAMP GP 4MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY 5POS VERT GOLD datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 85KSPS SHTDN 16-DIP datasheet.pdf
CONN FML 40POS 4ROWS GOLD SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 10% 1411 datasheet.pdf
LED ASSY VERT datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.3A 8HTSOP datasheet.pdf
CAP FILM 51PF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf