Amphenol Commercial Products FCE17C37SM210
FCE17C37SM210 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17C37SM210
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
FCE17C37SM210.pdf
Availability of FCE17C37SM210
QUANTITY
FCE17C37SM210 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17C37SM210
Internal Part NumberEIS-FCE17C37SM210
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilter D-Sub
Industrial Solutions
3D ModelFCE17C37SM2x0.igsFCE17C37SM2x0.stp
Standard Package50
SeriesFCE17
PackagingTray
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesFilter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17C37SM210
Related LinksFCE17C, FCE17C37SM210 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17C37SM210 Details Description
Related parts for FCE17C37SM210
IC SUPERVISOR ACTIVE LOW SOT23-3 datasheet.pdf
EVAL MOD FOR TPS54673 datasheet.pdf
IC DUAL USB PORT TVS 8-TSSOP datasheet.pdf
CAP MICA 160PF 1% 1KV 2220 datasheet.pdf
FIXED IND 2NH 1.04A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 20-24 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GEN PURP 8DIPGW datasheet.pdf
Connector Socket 2 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 178 TYP datasheet.pdf
3.50MM EURO PLUG VERT ME RWE GRN datasheet.pdf