Linx Technologies FCTN-RLY4XX-433-MOM
FCTN-RLY4XX-433-MOM picture photo
Mfg. Part Number
FCTN-RLY4XX-433-MOM
Brief Description
MODULE 4 RELAY RECEIVER 433MHZ
Datasheet Download
FCTN-RLY4XX-433-MOM.pdf
Availability of FCTN-RLY4XX-433-MOM
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FCTN-RLY4XX-433-MOM Order Process
Ship out your order
Specifications of FCTN-RLY4XX-433-MOM
Internal Part NumberEIS-FCTN-RLY4XX-433-MOM
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
FunctionReceiver, Relay
Modulation or Protocol-
Frequency433MHz
Applications-
Interface-
Sensitivity-
Power - Output-
Data Rate (Max)-
Features-
Voltage - Supply-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCTN-RLY4XX-433-MOM
Related LinksFCTN-RLY4, FCTN-RLY4XX-433-MOM Datasheet, Linx Technologies Distributor
FCTN-RLY4XX-433-MOM Details Description
Related parts for FCTN-RLY4XX-433-MOM
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 56V 30W datasheet.pdf
RES SMD 16.5 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 560K OHM 10SIP datasheet.pdf