Pericom Semiconductor Corp. FD1300024
FD1300024 picture photo
Mfg. Part Number
FD1300024
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 13.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
FD1300024.pdf
Availability of FD1300024
QUANTITY
FD1300024 Order Process
Ship out your order
Specifications of FD1300024
Internal Part NumberEIS-FD1300024
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ FD
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency13MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FD1300024
Related LinksFD13, FD1300024 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
FD1300024 Details Description
Related parts for FD1300024
RES SMD 200 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 22POS SMD datasheet.pdf
SENSOR PRES 1PSI GAUG 3.3V SMD datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 17W 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CRIMPING DIE ATP-AA-AFIFG-E1 datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 2.0A 800V DFS datasheet.pdf
CONN FPC VERT 22POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 2.54MM SMT datasheet.pdf