Pericom Semiconductor Corp. FD2500049
FD2500049 picture photo
Mfg. Part Number
FD2500049
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
FD2500049.pdf
Availability of FD2500049
QUANTITY
FD2500049 Order Process
Ship out your order
Specifications of FD2500049
Internal Part NumberEIS-FD2500049
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ FD
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FD2500049
Related LinksFD25, FD2500049 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
FD2500049 Details Description
Related parts for FD2500049
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC P600 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 05VOUT datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 16 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
ANT SLIM OMNIDIR 5DBI N FEMALE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 8A 125V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.6KV 1A DO214AC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN SOCKET F4S .4MM 20POS SMD datasheet.pdf
D-SUB FILTER 9POS IP67 datasheet.pdf