Qualtek Electronics Corp. FDA2-25489QBLT4D
FDA2-25489QBLT4D picture photo
Mfg. Part Number
FDA2-25489QBLT4D
Brief Description
FAN AXIAL 254X89MM 230VAC TERM
Datasheet Download
FDA2-25489QBLT4D.pdf
Availability of FDA2-25489QBLT4D
QUANTITY
FDA2-25489QBLT4D Order Process
Ship out your order
Specifications of FDA2-25489QBLT4D
Internal Part NumberEIS-FDA2-25489QBLT4D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6
Category Fans, Thermal Management
FamilyAC Fans
SeriesHPLC, FDA2-25489
Voltage - Rated230VAC
Size / DimensionRound - 254mm Dia
Width89mm
Air Flow440.0 CFM (12.46m³/min)
Static Pressure0.240 in H2O (59.8 Pa)
Features-
Noise52 dB(A)
Power (Watts)32W
RPM1650 RPM
Termination2 Terminals
Ingress ProtectionIP56M - Dust Protected, Water Resistant
Operating Temperature-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
ApprovalsCE, TUV, UL
Weight0.001 KG
Current Rating0.140A
Voltage Range-
Material - FrameAluminum
Material - BladeSteel
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FDA2-25489QBLT4D
Related LinksFDA2-254, FDA2-25489QBLT4D Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
FDA2-25489QBLT4D Details Description
Related parts for FDA2-25489QBLT4D
CAP CER 4.7UF 16V X7R 1210 datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 250VAC 125VDC 2AG datasheet.pdf
IC 1-OF-2 FET MUX/DEMUX 56-TVSOP datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
XFRMR ADSL FOR BROADCOM CPE CHIP datasheet.pdf
IMPACT BP 4X16 GR/W SN datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf
HT-900A-9-HT-TOOL-CASE-AS datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf