Qualtek Electronics Corp. FDA2-25489QBLW4F-L
FDA2-25489QBLW4F-L picture photo
Mfg. Part Number
FDA2-25489QBLW4F-L
Brief Description
FAN AXIAL 254X89MM 230VAC WIRE
Datasheet Download
FDA2-25489QBLW4F-L.pdf
Availability of FDA2-25489QBLW4F-L
QUANTITY
FDA2-25489QBLW4F-L Order Process
Ship out your order
Specifications of FDA2-25489QBLW4F-L
Internal Part NumberEIS-FDA2-25489QBLW4F-L
FamilyAC Fans
SeriesHPLC, FDA2-25489
Voltage - Rated230VAC
Size / DimensionRound - 254mm Dia
Width89mm
Air Flow440.0 CFM (12.46m³/min)
Static Pressure0.307 in H2O (76.5 Pa)
Features-
Noise52 dB(A)
Power (Watts)32W
RPM1650 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress ProtectionIP54 - Dust Protected, Water Resistant
Operating Temperature-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
ApprovalsCE, TUV, UL
Weight0.001 KG
Current Rating0.140A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FDA2-25489QBLW4F-L
Related LinksFDA2-2548, FDA2-25489QBLW4F-L Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
FDA2-25489QBLW4F-L Details Description
Related parts for FDA2-25489QBLW4F-L
IC SUPERVISOR OD 4.39V SOT143 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8DIP datasheet.pdf
ADC 14BIT 2CH 8VSSOP datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .178M 24POS datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 12PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 400MA 610 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf