Qualtek Electronics Corp. FDA2-28080QBHK4F
FDA2-28080QBHK4F picture photo
Mfg. Part Number
FDA2-28080QBHK4F
Brief Description
FAN AXIAL 280X80MM BALL 230VAC
Datasheet Download
FDA2-28080QBHK4F.pdf
Availability of FDA2-28080QBHK4F
QUANTITY
FDA2-28080QBHK4F Order Process
Ship out your order
Specifications of FDA2-28080QBHK4F
Internal Part NumberEIS-FDA2-28080QBHK4F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHPLC Qualtek Fans
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyAC Fans
SeriesHPLC, FDA2-28080
Voltage - Rated230VAC
Size / DimensionSquare - 280mm L x 280mm H
Width80mm
Air Flow1150.0 CFM (32.57m³/min)
Static Pressure0.807 in H2O (201.0 Pa)
Features-
Noise73 dB(A)
Power (Watts)138W
RPM2900 RPM
TerminationTerminal Block
Ingress Protection-
Operating Temperature-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
ApprovalsCE, TUV, UL
Weight0.001 KG
Current Rating0.630A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FDA2-28080QBHK4F
Related LinksFDA2-280, FDA2-28080QBHK4F Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
FDA2-28080QBHK4F Details Description
Related parts for FDA2-28080QBHK4F
CONN HEADER .100 DUAL STR 48POS datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100" R/A TIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 550KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CA,62.5,MTRJ-ST datasheet.pdf
RES 143 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 162 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
PCMCIA ASSY 3.3V datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
BCH-381HF- 6 BK datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf