Pericom Semiconductor Corp. FDC500014
FDC500014 picture photo
Mfg. Part Number
FDC500014
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
FDC500014.pdf
Availability of FDC500014
QUANTITY
FDC500014 Order Process
Ship out your order
Specifications of FDC500014
Internal Part NumberEIS-FDC500014
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ FD
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FDC500014
Related LinksFDC5, FDC500014 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
FDC500014 Details Description
Related parts for FDC500014
CONN EDGECARD 30POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
Connector Header 10 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 332 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR LT 4.5IN 5K/0.3% datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 2SKT CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGE .100 88POS DR LOW P datasheet.pdf