Pericom Semiconductor Corp. FDC500015
FDC500015 picture photo
Mfg. Part Number
FDC500015
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
FDC500015.pdf
Availability of FDC500015
QUANTITY
FDC500015 Order Process
Ship out your order
Specifications of FDC500015
Internal Part NumberEIS-FDC500015
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ FD
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FDC500015
Related LinksFDC5, FDC500015 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
FDC500015 Details Description
Related parts for FDC500015
CONN HEADER 17POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
IC CLOCK SSCG EMI 8-SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 24V datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
HOOK DOUBLE SPACE .025" VIOLET datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 VERT SMT/CLIP DR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf