SanDisk FFD-25-IDEP-40960-F
FFD-25-IDEP-40960-F picture photo
Mfg. Part Number
FFD-25-IDEP-40960-F
Manufacturer
Product Category
Solid State Drives (SSDs)
Brief Description
SSD 2.5" IDEP 40GB
Datasheet Download
FFD-25-IDEP-40960-F.pdf
Availability of FFD-25-IDEP-40960-F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FFD-25-IDEP-40960-F Order Process
Ship out your order
Specifications of FFD-25-IDEP-40960-F
Internal Part NumberEIS-FFD-25-IDEP-40960-F
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Memory Cards, Modules
FamilySolid State Drives (SSDs)
SeriesFFD-25
Memory Size40GB
Memory TypeFLASH
Form Factor-
Speed - Read-
Speed - Write-
Voltage - Supply-
Type-
Current - Max-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
Size / Dimension-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FFD-25-IDEP-40960-F
Related LinksFFD-25-ID, FFD-25-IDEP-40960-F Datasheet, SanDisk Distributor
FFD-25-IDEP-40960-F Details Description
Related parts for FFD-25-IDEP-40960-F
CONN EDGECARD 88POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
ULTRASONIC SENSOR 30" NO datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS IN LINE W/SCKT datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 9POS 5A datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
RES 4.87 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL PROC SS OUT 24V PANEL MT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 5A 240VAC datasheet.pdf
SR BTS CB FT 8 ASY datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf