SanDisk FFD-25-SATA-4-N-A
FFD-25-SATA-4-N-A picture photo
Mfg. Part Number
FFD-25-SATA-4-N-A
Manufacturer
Product Category
Solid State Drives (SSDs)
Brief Description
SSD 4GB 2.5" SATA
Datasheet Download
FFD-25-SATA-4-N-A.pdf
Availability of FFD-25-SATA-4-N-A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FFD-25-SATA-4-N-A Order Process
Ship out your order
Specifications of FFD-25-SATA-4-N-A
Internal Part NumberEIS-FFD-25-SATA-4-N-A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Memory Cards, Modules
FamilySolid State Drives (SSDs)
SeriesFFD-25
Memory Size4GB
Memory TypeFLASH
Form Factor-
Speed - Read-
Speed - Write-
Voltage - Supply-
Type-
Current - Max-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
Size / Dimension-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FFD-25-SATA-4-N-A
Related LinksFFD-25-S, FFD-25-SATA-4-N-A Datasheet, SanDisk Distributor
FFD-25-SATA-4-N-A Details Description
Related parts for FFD-25-SATA-4-N-A
CONN HEADER 2POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 5% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 2.79MM datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB25 PLASTIC datasheet.pdf
POT 1M OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
IC HART MODEM CMOS SGL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf