SanDisk FFD-25-UATA-8192-A
FFD-25-UATA-8192-A picture photo
Mfg. Part Number
FFD-25-UATA-8192-A
Manufacturer
Product Category
Solid State Drives (SSDs)
Brief Description
SSD 8GB 2.5" UATA
Datasheet Download
FFD-25-UATA-8192-A.pdf
Availability of FFD-25-UATA-8192-A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FFD-25-UATA-8192-A Order Process
Ship out your order
Specifications of FFD-25-UATA-8192-A
Internal Part NumberEIS-FFD-25-UATA-8192-A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Memory Cards, Modules
FamilySolid State Drives (SSDs)
SeriesFFD-25
Memory Size8GB
Memory TypeFLASH
Form Factor-
Speed - Read-
Speed - Write-
Voltage - Supply-
Type-
Current - Max-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
Size / Dimension-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FFD-25-UATA-8192-A
Related LinksFFD-25-UA, FFD-25-UATA-8192-A Datasheet, SanDisk Distributor
FFD-25-UATA-8192-A Details Description
Related parts for FFD-25-UATA-8192-A
RES 51 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 20K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONNECTOR HEADER 48POS STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IMPACT 85OHM BP 5X12 GREND SN datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf