SanDisk FFD-35-IDEP-6144-N
FFD-35-IDEP-6144-N picture photo
Mfg. Part Number
FFD-35-IDEP-6144-N
Manufacturer
Product Category
Solid State Drives (SSDs)
Brief Description
SSD 3.5" IDEP 6GB
Datasheet Download
FFD-35-IDEP-6144-N.pdf
Availability of FFD-35-IDEP-6144-N
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FFD-35-IDEP-6144-N Order Process
Ship out your order
Specifications of FFD-35-IDEP-6144-N
Internal Part NumberEIS-FFD-35-IDEP-6144-N
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Memory Cards, Modules
FamilySolid State Drives (SSDs)
SeriesFFD-35
Memory Size6GB
Memory TypeFLASH
Form Factor-
Speed - Read-
Speed - Write-
Voltage - Supply-
Type-
Current - Max-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
Size / Dimension-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FFD-35-IDEP-6144-N
Related LinksFFD-35-ID, FFD-35-IDEP-6144-N Datasheet, SanDisk Distributor
FFD-35-IDEP-6144-N Details Description
Related parts for FFD-35-IDEP-6144-N
IC MPU/RESET CIRC 1.67V SC70-4 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 500MA SOD323 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 116A I-PAK datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
VARISTOR 8.8V 30A 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 890MA 190 MOHM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf