SanDisk FFD35-U3S-160-X-P50
FFD35-U3S-160-X-P50 picture photo
Mfg. Part Number
FFD35-U3S-160-X-P50
Manufacturer
Product Category
Solid State Drives (SSDs)
Brief Description
SSD 160GB SCSI
Datasheet Download
FFD35-U3S-160-X-P50.pdf
Availability of FFD35-U3S-160-X-P50
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FFD35-U3S-160-X-P50 Order Process
Ship out your order
Specifications of FFD35-U3S-160-X-P50
Internal Part NumberEIS-FFD35-U3S-160-X-P50
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Memory Cards, Modules
FamilySolid State Drives (SSDs)
SeriesFFD-35
Memory Size160GB
Memory TypeFLASH
Form Factor-
Speed - Read-
Speed - Write-
Voltage - Supply-
Type-
Current - Max-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
Size / Dimension-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FFD35-U3S-160-X-P50
Related LinksFFD35-U3S, FFD35-U3S-160-X-P50 Datasheet, SanDisk Distributor
FFD35-U3S-160-X-P50 Details Description
Related parts for FFD35-U3S-160-X-P50
DIODE ARRAY GP 200V 10A D2PAK datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 25V 10% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 30V 1.35 datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER 4.2MM WHITE datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 82MA 30 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
LED DRIVER 150W 2100MA DIMMABLE datasheet.pdf