Panduit FG1BR50-A
FG1BR50-A picture photo
Mfg. Part Number
FG1BR50-A
Manufacturer
Product Category
Wire Ducts, Raceways - Accessories
Brief Description
FLOOR GUARD SINGLE WIRES BRN 50'
Datasheet Download
FG1BR50-A.pdf
Availability of FG1BR50-A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FG1BR50-A Order Process
Ship out your order
Specifications of FG1BR50-A
Internal Part NumberEIS-FG1BR50-A
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyWire Ducts, Raceways - Accessories
SeriesFG
Accessory TypeFloor Guard
For Use With/Related ProductsFor Single, Twisted Pair Cables
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FG1BR50-A
Related LinksFG1B, FG1BR50-A Datasheet, Panduit Distributor
FG1BR50-A Details Description
Related parts for FG1BR50-A
EMITTER IR 940NM 100MA TO-46 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 70V 215MA SSD3 datasheet.pdf
CABLE D-SUB-AMM37B/AE37G/AFM37B datasheet.pdf
CONN MCX PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
SCR NON-SENS 600V 6A TO-251AA datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC SMB datasheet.pdf
CONN SSL PIN CONTACT 1POS CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
MLW ILLUM ROCKER BEZEL datasheet.pdf
CAP FILM 5.6NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf