LEMO FGA.3K.330.CLAK15Z
FGA.3K.330.CLAK15Z picture photo
Mfg. Part Number
FGA.3K.330.CLAK15Z
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN INLINE PLUG 30PIN SLD CUP
Datasheet Download
FGA.3K.330.CLAK15Z.pdf
Availability of FGA.3K.330.CLAK15Z
QUANTITY
FGA.3K.330.CLAK15Z Order Process
Ship out your order
Specifications of FGA.3K.330.CLAK15Z
Internal Part NumberEIS-FGA.3K.330.CLAK15Z
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series3K
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions30
Shell Size - Insert330
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Fastening TypePush-Pull, Detent Lock
OrientationA
Ingress ProtectionIP66/68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Shell Material, FinishBrass, Chrome Plated
Contact FinishGold
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness-
Current Rating3.5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FGA.3K.330.CLAK15Z
Related LinksFGA.3K.33, FGA.3K.330.CLAK15Z Datasheet, LEMO Distributor
FGA.3K.330.CLAK15Z Details Description
Related parts for FGA.3K.330.CLAK15Z
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
JUMPER-H9991TR/A3047W/H9991TR 4" datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
ANVIL 0670752A000 690394049 datasheet.pdf
HD 38999 187C 187#23 SKT RECP datasheet.pdf
Virtex⑩-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf