Techflex FGL0.75BK
FGL0.75BK picture photo
Mfg. Part Number
FGL0.75BK
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
INSULTHERM TRU-FIT 3/4" BLK 100'
Datasheet Download
FGL0.75BK.pdf
Availability of FGL0.75BK
QUANTITY
FGL0.75BK Order Process
Ship out your order
Specifications of FGL0.75BK
Internal Part NumberEIS-FGL0.75BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
MSDS Material Safety DatasheetInsultherm Tru-Fit
Featured ProductInsultherm™ Tru-Fit FGL Sleeving
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesInsultherm™ Tru-Fit
TypeExpandable Sleeving
Diameter0.750" (19.05mm)
Diameter - Maximum0.786" (19.96mm)
Length100' (30.5m)
MaterialFiberglass, Acrylic Coated
FeaturesFray-Resistant, Heat Resistant
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FGL0.75BK
Related LinksFGL0, FGL0.75BK Datasheet, Techflex Distributor
FGL0.75BK Details Description
Related parts for FGL0.75BK
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 120V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 121XBGA datasheet.pdf
IP CORE OBSAI RP3 SC/SCM CONFIG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
LIGHT BAR 565NM GREEN 7.5X14MM datasheet.pdf
PADDLE SW COVER FOR INCANDSCENT datasheet.pdf
HIGH STRENGTH DISC TR 4" A VFN datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM datasheet.pdf
IC DAC 24BIT 2CH 16TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf