| Internal Part Number | EIS-FGL0.75BK | |
| MSDS Material Safety Datasheet | Insultherm Tru-Fit | |
| Featured Product | Insultherm™ Tru-Fit FGL Sleeving | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Cables, Wires - Management | |
| Family | Spiral Wrap, Expandable Sleeving | |
| Series | Insultherm™ Tru-Fit | |
| Type | Expandable Sleeving | |
| Diameter | 0.750" (19.05mm) | |
| Diameter - Maximum | 0.786" (19.96mm) | |