Hirose Electric Co Ltd FH26J-27S-0.3SHW(10)
FH26J-27S-0.3SHW(10) picture photo
Mfg. Part Number
FH26J-27S-0.3SHW(10)
Brief Description
CONN FPC/FFC 27POS 0.30MM
Datasheet Download
FH26J-27S-0.3SHW(10).pdf
Availability of FH26J-27S-0.3SHW(10)
QUANTITY
FH26J-27S-0.3SHW(10) Order Process
Ship out your order
Specifications of FH26J-27S-0.3SHW(10)
Internal Part NumberEIS-FH26J-27S-0.3SHW(10)
Connector/Contact Type-
Number of Positions27
Pitch0.012" (0.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FH26J-27S-0.3SHW(10)
Related LinksFH26J-27S-, FH26J-27S-0.3SHW(10) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FH26J-27S-0.3SHW(10) Details Description
Related parts for FH26J-27S-0.3SHW(10)
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
TVS DIODE 24.3VWM 43.5VC 1.5KE datasheet.pdf
PHENOLIC AUTO RESET THERMOSTATS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
TRANS PNP 120V 0.05A TO92-3 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
CAP ALUM 19000UF 20% 7.5V FLTPCK datasheet.pdf
CAP CER 130PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf