Hirose Electric Co Ltd FH26J-55S-0.3SHW(10)
FH26J-55S-0.3SHW(10) picture photo
Mfg. Part Number
FH26J-55S-0.3SHW(10)
Brief Description
CONN FPC/FFC 55POS 0.30MM
Datasheet Download
FH26J-55S-0.3SHW(10).pdf
Availability of FH26J-55S-0.3SHW(10)
QUANTITY
FH26J-55S-0.3SHW(10) Order Process
Ship out your order
Specifications of FH26J-55S-0.3SHW(10)
Internal Part NumberEIS-FH26J-55S-0.3SHW(10)
Connector/Contact Type-
Number of Positions55
Pitch0.012" (0.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FH26J-55S-0.3SHW(10)
Related LinksFH26J-55S-, FH26J-55S-0.3SHW(10) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FH26J-55S-0.3SHW(10) Details Description
Related parts for FH26J-55S-0.3SHW(10)
IC FLASH 8MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 5.3A 47 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN FEMALE CABLE COUPLER 14AWG datasheet.pdf
LED AMBER 500MA 3.45X3.45 SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf