Hirose Electric Co Ltd FH26W-45S-0.3SHW(05)
FH26W-45S-0.3SHW(05) picture photo
Mfg. Part Number
FH26W-45S-0.3SHW(05)
Brief Description
CONN FPC BOTTOM 45POS 0.30MM R/A
Datasheet Download
FH26W-45S-0.3SHW(05).pdf
Availability of FH26W-45S-0.3SHW(05)
QUANTITY
FH26W-45S-0.3SHW(05) Order Process
Ship out your order
Specifications of FH26W-45S-0.3SHW(05)
Internal Part NumberEIS-FH26W-45S-0.3SHW(05)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Connector/Contact TypeContacts, Bottom
Number of Positions45
Pitch0.012" (0.30mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.20mm
Height Above Board0.039" (1.00mm)
FeaturesZero Insertion Force (ZIF)
Voltage Rating30V
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Material Flammability RatingUL94 HB
Current Rating0.2A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FH26W-45S-0.3SHW(05)
Related LinksFH26W-45S-, FH26W-45S-0.3SHW(05) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FH26W-45S-0.3SHW(05) Details Description
Related parts for FH26W-45S-0.3SHW(05)
VOLTMETER 0-200MVDC LCD PANEL MT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 15W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
LABEL 3X2" RED ON WHITE 50/PK datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
LED NEUTRAL WHT 4000K 500MA SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf