Hirose Electric Co Ltd FH29BJ-34S-0.2SHW(05)
FH29BJ-34S-0.2SHW(05) picture photo
Mfg. Part Number
FH29BJ-34S-0.2SHW(05)
Brief Description
CONN FPC BOTTOM 34POS 0.20MM R/A
Datasheet Download
FH29BJ-34S-0.2SHW(05).pdf
Availability of FH29BJ-34S-0.2SHW(05)
QUANTITY
FH29BJ-34S-0.2SHW(05) Order Process
Ship out your order
Specifications of FH29BJ-34S-0.2SHW(05)
Internal Part NumberEIS-FH29BJ-34S-0.2SHW(05)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Connector/Contact TypeContacts, Bottom
Number of Positions34
Pitch0.008" (0.20mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.20mm
Height Above Board0.047" (1.20mm)
Actuator MaterialPolyphenylene Sulfide (PPS)
FeaturesZero Insertion Force (ZIF)
Voltage Rating-
Operating Temperature-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FH29BJ-34S-0.2SHW(05)
Related LinksFH29BJ-34S, FH29BJ-34S-0.2SHW(05) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FH29BJ-34S-0.2SHW(05) Details Description
Related parts for FH29BJ-34S-0.2SHW(05)
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3.1MHZ 8DIP datasheet.pdf
TRIP INDICATOR 1100V 98.4MM datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 13A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf