Hirose Electric Co Ltd FH34SRJ-22S-0.5SH(99)
FH34SRJ-22S-0.5SH(99) picture photo
Mfg. Part Number
FH34SRJ-22S-0.5SH(99)
Brief Description
CONN FPC/FFC 22POS .5MM
Datasheet Download
FH34SRJ-22S-0.5SH(99).pdf
Availability of FH34SRJ-22S-0.5SH(99)
QUANTITY
FH34SRJ-22S-0.5SH(99) Order Process
Ship out your order
Specifications of FH34SRJ-22S-0.5SH(99)
Internal Part NumberEIS-FH34SRJ-22S-0.5SH(99)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductFH34S FPC/FFC Connector with 0.5 mm Pitch
FH34SRJ Series
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyFFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
SeriesFH34SRJ
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Connector/Contact TypeContacts, Top and Bottom
Number of Positions22
Pitch0.020" (0.50mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.30mm
Height Above Board0.039" (1.00mm)
FeaturesZero Insertion Force (ZIF)
Voltage Rating50V
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.5A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FH34SRJ-22S-0.5SH(99)
Related LinksFH34SRJ-22, FH34SRJ-22S-0.5SH(99) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FH34SRJ-22S-0.5SH(99) Details Description
Related parts for FH34SRJ-22S-0.5SH(99)
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
METRAL HDR STR PF 4X6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 225MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/5W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 88POS DR LOW P datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V TO-220F datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf