Hirose Electric Co Ltd FH35C-21S-0.3SHW(50)
FH35C-21S-0.3SHW(50) picture photo
Mfg. Part Number
FH35C-21S-0.3SHW(50)
Brief Description
CONN FPC 21POS 0.30MM R/A
Datasheet Download
FH35C-21S-0.3SHW(50).pdf
Availability of FH35C-21S-0.3SHW(50)
QUANTITY
FH35C-21S-0.3SHW(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of FH35C-21S-0.3SHW(50)
Internal Part NumberEIS-FH35C-21S-0.3SHW(50)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileTablet PC Connectors - Hirose
Number of Positions21
Pitch0.012" (0.30mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.20mm
Height Above Board0.036" (0.90mm)
Features-
Voltage Rating30V
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.2A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FH35C-21S-0.3SHW(50)
Related LinksFH35C-21S-, FH35C-21S-0.3SHW(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FH35C-21S-0.3SHW(50) Details Description
Related parts for FH35C-21S-0.3SHW(50)
RES SMD 16 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH REED SPDT .25A 25-35 A/T datasheet.pdf
IC DAC 8BIT VOUT TSOT23-8 datasheet.pdf
TERM BLOCK SPRING 4.57MM 3POS datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS INLINE PIN datasheet.pdf