Hirose Electric Co Ltd FH39J-25S-0.3SHW(10)
FH39J-25S-0.3SHW(10) picture photo
Mfg. Part Number
FH39J-25S-0.3SHW(10)
Brief Description
CONN FPC 25POS 0.30MM R/A
Datasheet Download
FH39J-25S-0.3SHW(10).pdf
Availability of FH39J-25S-0.3SHW(10)
QUANTITY
FH39J-25S-0.3SHW(10) Order Process
Ship out your order
Specifications of FH39J-25S-0.3SHW(10)
Internal Part NumberEIS-FH39J-25S-0.3SHW(10)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Number of Positions25
Pitch0.012" (0.30mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.20mm
Height Above Board0.044" (1.10mm)
FeaturesZero Insertion Force (ZIF)
Voltage Rating30V
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.2A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FH39J-25S-0.3SHW(10)
Related LinksFH39J-25S-, FH39J-25S-0.3SHW(10) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FH39J-25S-0.3SHW(10) Details Description
Related parts for FH39J-25S-0.3SHW(10)
FIXED IND 750UH 80MA 22.9 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VIDEO AMP 3CH HD FILTER 8SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 15 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
WIRING DUCT COVER 1" datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 8A SYNC datasheet.pdf