JAE Electronics FI-C3-A2-15000
FI-C3-A2-15000 picture photo
Mfg. Part Number
FI-C3-A2-15000
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Contacts
Brief Description
CONN SOCKET CRIMP 28-32AWG GOLD
Datasheet Download
FI-C3-A2-15000.pdf
Availability of FI-C3-A2-15000
QUANTITY
FI-C3-A2-15000 Order Process
Ship out your order
Specifications of FI-C3-A2-15000
Internal Part NumberEIS-FI-C3-A2-15000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Contacts
SeriesFI
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Pin or SocketSocket
Contact TerminationCrimp
Wire Gauge28-32 AWG
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FI-C3-A2-15000
Related LinksFI-C3-A, FI-C3-A2-15000 Datasheet, JAE Electronics Distributor
FI-C3-A2-15000 Details Description
Related parts for FI-C3-A2-15000
SWITCH TACTILE SPDT 0.02A 15V datasheet.pdf
CONN PIN WIRE 22-16AWG TIN PIDG datasheet.pdf
CUTTER TIP ANGLED FULL FLUSH 5" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
DETECTOR INDUCTIVE HEAD 70MM datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
WRSTSTRP ECON ADJ 6' 4MM datasheet.pdf