JAE Electronics FI-C3-A2-15000
FI-C3-A2-15000 picture photo
Mfg. Part Number
FI-C3-A2-15000
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Contacts
Brief Description
CONN SOCKET CRIMP 28-32AWG GOLD
Datasheet Download
FI-C3-A2-15000.pdf
Availability of FI-C3-A2-15000
QUANTITY
FI-C3-A2-15000 Order Process
Ship out your order
Specifications of FI-C3-A2-15000
Internal Part NumberEIS-FI-C3-A2-15000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Contacts
SeriesFI
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Pin or SocketSocket
Contact TerminationCrimp
Wire Gauge28-32 AWG
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FI-C3-A2-15000
Related LinksFI-C3-A, FI-C3-A2-15000 Datasheet, JAE Electronics Distributor
FI-C3-A2-15000 Details Description
Related parts for FI-C3-A2-15000
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V C0G 0201 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8VSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 1A 280 MOHM TH datasheet.pdf
RES 620K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf