JAE Electronics FI-RC3-1B-1E-15000
FI-RC3-1B-1E-15000 picture photo
Mfg. Part Number
FI-RC3-1B-1E-15000
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Contacts
Brief Description
CONN PIN 30-36AWG CRIMP GOLD
Datasheet Download
FI-RC3-1B-1E-15000.pdf
Availability of FI-RC3-1B-1E-15000
QUANTITY
FI-RC3-1B-1E-15000 Order Process
Ship out your order
Specifications of FI-RC3-1B-1E-15000
Internal Part NumberEIS-FI-RC3-1B-1E-15000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFI-R Series High-Speed Board-to-Cable Connector
Featured ProductFi-R Series Board to Cable - LCD VESA Standard
Standard Package15,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Contacts
SeriesFI-R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Pin or SocketNon-Gendered
Contact TerminationCrimp
Wire Gauge30-36 AWG
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FI-RC3-1B-1E-15000
Related LinksFI-RC3-1B, FI-RC3-1B-1E-15000 Datasheet, JAE Electronics Distributor
FI-RC3-1B-1E-15000 Details Description
Related parts for FI-RC3-1B-1E-15000
CONN MINI UHF PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 100W datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
IC DVR QUAD HIGH SIDE POWERSSO16 datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE PLUG 3POLE datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 760MA 260 MOHM datasheet.pdf