JAE Electronics FI-WE21P-HFE-E1500
FI-WE21P-HFE-E1500 picture photo
Mfg. Part Number
FI-WE21P-HFE-E1500
Brief Description
CONN RCPT 1.25MM 21POS SMD R/A
Datasheet Download
FI-WE21P-HFE-E1500.pdf
Availability of FI-WE21P-HFE-E1500
QUANTITY
FI-WE21P-HFE-E1500 Order Process
Ship out your order
Specifications of FI-WE21P-HFE-E1500
Internal Part NumberEIS-FI-WE21P-HFE-E1500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesFI
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeReceptacle
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.055" (1.40mm)
Contact Mating Length0.094" (2.40mm)
Fastening TypeFriction Lock
FeaturesShielded, Solder Retention
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FI-WE21P-HFE-E1500
Related LinksFI-WE21P-, FI-WE21P-HFE-E1500 Datasheet, JAE Electronics Distributor
FI-WE21P-HFE-E1500 Details Description
Related parts for FI-WE21P-HFE-E1500
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5MM datasheet.pdf
STD BRAKE (ZETRONIC STYLE) datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 8SIP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS BOX MNT SKT datasheet.pdf