JAE Electronics FI-X30HL-KITASSY-300M
FI-X30HL-KITASSY-300M picture photo
Mfg. Part Number
FI-X30HL-KITASSY-300M
Manufacturer
Product Category
Rectangular Cable Assemblies
Brief Description
CABLE ASSY FI-X 30POS 300MM
Datasheet Download
FI-X30HL-KITASSY-300M.pdf
Availability of FI-X30HL-KITASSY-300M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FI-X30HL-KITASSY-300M Order Process
Ship out your order
Specifications of FI-X30HL-KITASSY-300M
Internal Part NumberEIS-FI-X30HL-KITASSY-300M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCable Assembly Development Kits
PCN Obsolescence/ EOLFI Series 19/Mar/2015
Standard Package50
Category Cable Assemblies
FamilyRectangular Cable Assemblies
SeriesFI-X
Connector TypePlug to Plug
Number of Positions30
Number of Rows2
Pitch - Connector0.039" (1.00mm)
Pitch - Cable-
Length0.984' (300.00mm, 11.81")
FeaturesAssembly Kit
ColorGray
Shielding-
UsageDisplay Cable
Cable TerminationCrimp
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FI-X30HL-KITASSY-300M
Related LinksFI-X30HL-K, FI-X30HL-KITASSY-300M Datasheet, JAE Electronics Distributor
FI-X30HL-KITASSY-300M Details Description
Related parts for FI-X30HL-KITASSY-300M
14 PIN HEADER datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 400MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CARDEDGE HIPRO 62POS DL .100 BLK datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 0.39 OHM 5% AXL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 20A 32VAC 63VDC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 24QFN datasheet.pdf
SURFACE FB BELT 36X75" A VFN datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/4 GRN 250' datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 20A SPST datasheet.pdf
SENSOR PHOTO PNP .2-2M 10-30VDC datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf